Pazartesi
Çok Bulutlu
18°C | 27°C
Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
19°C | 27°C
Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
17°C | 28°C

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitler parkında akşam saatlerinde kuranı kerim okunarak başladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitler parkında akşam saatlerinde kuranı kerim okunarak başladı.
Belediyemiz tarafından yeni hizmete açılan’15 Temmuz Şehitler parkında düzenlenen program İznik Mehteran takımı gösteri yaptı.
Programa Katılan Kaymakam Tahir Şahin, Garnizon Komutanı Yarbay Türker Altıngöz, Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Hiçdurmaz, Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doc. Dr. Engin Gür, AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Çardak belediye Başkanı Basri Ulaş, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, protokol üyeleri ve vatandaşlar kurulan büyük ekranda Canlı olarak Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğanı dinlediler.
Ardından Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer, MHP İlçe başkanı Hüseyin Doğan kısa birer konuşma yaptılar. Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz” Ülkemiz 15 Temmuz Gecesi Tarihinin En Alçak, En Kanlı Girişimiyle Karşı Karşıya Kalmıştır. Aziz Milletimizin Geleceğini İpotek Altına Almak İsteyen Türk Silahlı Kuvvetleri İçinde Örgütlenmiş Fetullahçı Terör Örgütü Üyesi Bir Grup Cuntacı Asker, Kırk Yıllık İhanet Çetesinin En Kanlı Ayağını O Gece Sergilemiş ve Milletin Vergisi İle Alınan Silahlar, Tanklar ve Uçaklarla Yine Milletin Canına, Birliğine ve Dirliğine Kastetmiştir. Evladı Babasına Karşı Silah Çeker Hale Getiren Hain Terör Örgütünün Bu Ani Gece Baskınına Karşı; Merhum Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’mızda ’Arkadaş Yurduma Alçakları Uğratma Sakın’ Diye Seslendiği Aziz Milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın Kutlu Çağrısına Kulak Verip, O’nun ve Sayın Başbakanımızın Ardında Sıra Dağlar Gibi Saf Tutmuş ve ‘Bu Hayasızca Akın’ı İman Dolu Göğsüyle Durdurmuştur. Üzerine Açılan Ateşlere, Atılan Bombalara, Yöneltilen Tehditlere, Gözlerinin Önünde Şehit Edilen İnsanlara Rağmen Meydanı Darbecilere Bırakmamış, Ülkesine ve İradesine Kararlı Bir Şekilde Sahip Çıkarak Darbe Teşebbüsünü Bertaraf Etmiştir”dedi …

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®