Pazar
Çok Bulutlu
15°C | 20°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
15°C | 20°C
Salı
Çok Bulutlu
15°C | 20°C

Allah nasip ederse artık kapalı pazar yeri inşaat çalışmalarına başlayacağız.07.12.2017

“Allah nasip ederse artık kapalı pazar yeri inşaat çalışmalarına başlayacağız”

Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Lapseki Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı bir eksikle yapıldı.

Belediye toplantı salonunda yapılan 6 AK Parti, 1 CHP, 2 MHP ve bir bağımsız üyenin katılımıyla gerçekleştirildi.
Aralık ayı meclis toplantısına sadece MHP’den istifa eden bağımsız üye Abdullah Dindar katılmadı meclis üyeleri tarafından oylanarak izinli sayıldı.
Meclis gündem maddeleri arasında yer alan 2018 yılında tam zamnalı ve kısmı zamnlı sözleşme ile çalışacak personelin ücretlerinin belirlenmesi, yerel yönetim hizmet konula ilişkin mali ve sosyol haklaradair toplu sözleşme yapma yetkisi belediye başkanına verilmesi kararları oy birliğiyle alındı.
Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, proje çalışmalarının devam ettiği ve fazla uzun olmamakla beraber bir süre içinde başlanacak olan kapalı Pazar yeri inşaatıyla ilgili belediye meclis üyelerine bilgi verdi. ” Resmi işlemlerimiz bu gün aldığımız karar ile tamamlamış oluyoruz Allah nasip ederse artık kapalı Pazar yeri inşaatına başlayacağız. Kapalı Pazar yeri yapacağımız alan 12 bin metrekare alan bunun yaklaşık 9 bin metrekare alanına Pazar yeri yapılacak ikinci kata ise otopark yapacağız ayrıca bu bölümde bir de ise 2 tane sinema salonu olacak üçüncü katta ise üç tane düğün salonu var ve açık alanda var düğün falan yapılabilmesi için bu şekilde proje çalışmaları devam ediyor proje bize gelecek bizde bakacağız değişiklik konusunda ona göre karar vereceğiz. Şu an da mevcut Pazar yerinde pazarcı esnafımızın tezgahları 1.200 metre yeni alanda ise 1.700 metre olacak çok güzel bir çalışma olacak hem vatandaşımız hem de pazarcı esnafımız rahatlayacak”

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®