Pazar
Çok Bulutlu
15°C | 20°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
15°C | 20°C
Salı
Çok Bulutlu
15°C | 20°C

Belediyemizden Çat Kapı Tiyatro Etkinliği.13.02.2018

''Belediyemizden "Çat Kapı Tiyatro" Etkinliği

İlçemizde ki okullar da Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı anma etkinlikleri kapsamında Lapseki Belediyemizin sponsorluğunda "Çat Kapı Tiyatro" etkinliği düzenlendi.

Lapseki İçdaş-Çib Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir sınıfa giren tiyatro oyuncuları, öğrencilere "Sarıkamış Destanı"nı tiyatro gösterisiyle anlattı.

Gösteriyi, Lapseki Belediye Balkanı Eyüp Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Alkan ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Latif Canda da öğrencilerle birlikte izledi.

Porgramın ardından açıklama yapan Lapseki Belediye Başkanımız Yılmaz, şunları söyledi: "Özel bir programla sizlerin karşısına çıkmak istedik. Bu vatanın bizlere nasıl emanet edildiği, bu vatanın hangi şartlarda kurtarıldığı ve o günkü şartların ne kadar ağır olduğunu en azından Sarıkamış Destanının 103. yılında çat kapı programıyla sizlerle beraber olmak istedik. Sarıkamış'tan Sakarya'ya. Sakarya'dan Çanakkale'ye, Çanakkale'den 15 Temmuz'a. 15 Temmuz'dan bugün Afrin'e kadar ordumuz hep savaşarak, atalarımız hep savaşarak bu yurdu bizlere teslim etmişler. Amacımız ecdadını tanıyan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesil yetişmesine katkı sağlamak olan projemizde, dün Sarıkamış'ta ve 15 Temmuz'da bugün Afrin'de şehitlerimizi hatırlamak ve sahip çıkmak ve unutturmamaktır."

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®