Pazartesi
Parçalı Bulutlu
14°C | 20°C
Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
14°C | 20°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
14°C | 20°C

LAPSEKİ BELEDİYESİ DUYURU 02.11.2017

''DUYURU''

Geçtiğimiz günler de bazı sosyal medya hesaplarında ''LAPSEKİ'DE KÖPEKLERİN TOPLANDIĞI VE ÖLDÜRÜLDÜĞÜ''ne dair yayınlanan videonun gerçeği yansıtmadığı ve meselenin kişisel sebeblerden ötürü kaynaklandığı anlaşılmıştır. 
Lapseki Belediyesi olarak ilçemiz de yıllardır eksikliği hissedilen ''HAYVAN BARINAĞI''nı ilçemize kazandırarak hayvanlarımızın daha steril ve bakımlı alanlarda korunmasını sağladık. Ayrıca sokak hayvanlarımız ile veterinerlerimiz ve bakıcılarımız sürekli ilgilenmektedir. İlçemiz de ki hayvanseverlerle ile birlikte ortak çalışmalarımızı yürüterek canlarımızı yaşatmaya daha iyi imkanlar sunmaya devam edeceğiz.

Konu ile ilgili Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) saha sorumlusu Zuhal Arslan ilçemize gelerek yaptığı açıklamada ''facebook’ta bir ilan gördükten sonra buraya gelip görme ihtiyacı duydum ve İstanbul’dan geldim. Buraya geldiğimde her iki tarafında yani hem şikayet eden ve şikayetçi olan tarafın çok çok yi niyetli olduklarını ben kendim gördüm 4-5 saattir ilçedeyim kimsenin içinde bir kötülük yok fakat burada kişisel problemler araya girmiş. Aslında burada sadece 3 köpek alınmış yani burada köpek falan toplanmıyor ben böyle bir şey görmedim dediğim gibi beş saattir buradayım ve bütün yetkililerle görüştüm, gönüllülerle görüştüm benim için gönüllüler çok kıymetli bir köpek toplama söz konusu değil sadece 3 köpek alınmış oda kişisel problemlerden dolayı burada resmi köpek toplama gibi bir şey yok. Lapseki’de köpekler toplanıyor dedikleri sadece 3 köpek köpek toplanmıyor her iki gönüllü taraf şimdi anlaşmaya vardı bundan sonra birlikte hareket edecekler alınan 3 köpekte teslim edilecek. dedi. 
KAMUOYUNA İLANEN DUYURULUR...Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®