Cumartesi
Sağanak Yağışlı
8°C | 16°C
Pazar
Çok Bulutlu
8°C | 16°C
Pazartesi
Yağışlı
8°C | 13°C

Lapseki’li Muhtarlardan Afrin Harekatına Destek.05.03.2018

Lapseki’li Muhtarlardan “Afrin Harekatına Destek”

Lapsekili Muhtarlar maaşlarıyla traktör alırken, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Sevim, Hasan Engin, MHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Koltuk ise traktörün arkasına römork alıp bu anlamlı desteğe ayrı bir katkı sundular. 
Traktör ve römorkun Afrin’e gönderilmesi için ilçe merkezinde düzenlenen programa AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, MHP Lapseki İlçe Başkanı Hüseyin Doğan, Lapseki Belediye Başkan vekili Mehmet Sağlam, Muhtarlar Derneği Başkanı Seyfettin Turan, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Tayfun Sevim, Hasan Engin, MHP il Genel Meclis Üyesi Ali Koltuk ile maaşlarını bağışlayan 46 muhtar ve vatandaşlar katıldı.
Dua yapılarak başlayan programda konuşan AK Parti Milletvekili Ayhan Gider “Şuan Afrin’de bir operasyon devam ediyor. Operasyonun adı da; ‘Zeytin dalı’. Zeytin Dalı barışın sembolüdür, savaşın sembolü değildir. Biz de oraya savaşmaya gitmedik zaten. Çünkü hiç kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok ve öyle bir niyetimizde yok. Ama ‘biz Afrin’e girdik’ lafı doğru değil. Çünkü Afrin bize girmeye çalışıyordu silahıyla, teröristiyle, düşmanlığıyla girmeye uğraşıyordu. Biz bunu önlemek için oradayız. 
Bu gün çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Geçtiğimiz akşam o bölgeden gazimiz geldi, sıcağı sıcağına evine gittik. O kadar rahat anlatıyor ki gazimiz; sanki yolda düşmüş de kolu yaralanmış onun için evine yollamışlar. Ama öğrendik ki 7 saat çarpışma sonrasında yaralanmış komutanımız. 
Bu millet bu azim, imanla bu ve bunun gibi mücadeleyi verir. 
Bunun başlıca sebeplerinden biri de biz çok antrenmanlıyız. Hani hep diyoruz ya; ‘bu memleketin üç tarafı denizlerle, ama dört tarafı düşmanla çevrili’. Allah rızası için orda biraz mücadeleye girdik diye Yunanistan’ın aklına Kardak kayalıkları geldi. 
Bizim hiç kimsenin toprağında gözümüz yok ama kimseye de bir karış verecek toprağımız yok. Muhtarlarımızın aldığı bu traktör sembolik olarak çok önemli. 
Ben bu yüzden muhtar arkadaşlarımızı kutluyor aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®