Perşembe
Çok Bulutlu
17°C | 30°C
Cuma
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
17°C | 30°C
Cumartesi
Çok Bulutlu
18°C | 29°C

Nisan Ayı Meclis Toplantımızı Gerçekleştirdik. 07.04.2017

''Başkanımız'dan Lapseki'ye Dair Açıklamalar''

“7/24 Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor”

Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz, Nisan Ayı Meclis Toplantısında 2016 Faaliyet Raporunun Oy Birliği ile kabul edilmesinin ardından İlçemizde devam eden çalışmalar ve yapılacak olan projeler hakkında açıklamalarda bulundu;

“İlçemizin su sıkıntısı kalmadı”

“İlçemiz maalesef geçmiş dönemlerde almış olduğu hizmet ortada, göreve geldiğimiz anda yaptığımız çalışmalardan neticesinde gördük ki, diğer ilçelere nazaran epey geri kalmış durumdaydık. Bizlerde elimizden geldiğince hızla çalışarak projelerimizi başlattık. İlçemizin temel sorunlarından olan “İçme Suyu” sıkıntısını çözmek de siz değerli meclis üyeleri arkadaşlarımız ve bizlere nasip oldu. Lâpseki’mizin 60 km’lik şehir içi şebeke içme suyu borularını tamamen değiştirmek adına çalışmalarımızı başlattık ve şu an son 8 km’lik kısmı kaldı. Allah’ın izni ile Mayıs ayı sonlarına doğru oda tamamlanacak ve ve ilçemiz temiz su depoları ile, temiz ishale hattı ile, evlerimizden arıtmalı suyumuz akmış olacak. ”

“Şehir içi kanalizasyon hattı çalışmalarımızı %100 tamamladık”
Göreve geldiğimiz andan itibaren başlattığımız Lâpseki’mizin büyük sorunlarından olan, kanalizasyon sıkıntısını çözmek adına da çalışmalarımıza başlayarak ilçemizin %100 şehir içi şebeke hattını değiştirdik, hatta imar alanımızda bulunan ve iler ki yıllarda konut yapılacak alanlarımıza da kanalizasyon parsellerini götürdük. Şu anda kanalizasyon parsel bacalarımızın ev bağlantıları devam etmektedir. Ayrıca atık su arıtma tesisimizin de çalışmaları tüm hızla devam etmektedir, 15 Eylül’de onunda çalışmaları tamamlandıktan atıklarımız arıtılacak ve ilçemiz ve denizlerimiz tamamen katı atıklardan kurtulacaktır.”

“Doğal Gaz Çalışmalarımız Başladı”
Doğal Gaz ile ilgili boruların geçeceği Biga – Kemer köyünden başlayarak, pist açma çalışmalarımız 20 km tamamlandı ve çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir. Pist açma çalışmaları ile birlikte doğal gaz boruları döşeme çalışmalarımızda başlamıştır. Şehir içi şebekesi ile ilgili de AKSA DOĞALGAZ ile anlaştık ve bu ay içerisinde hat döşeme çalışmalarını başlayacaklar. Allah’ın izni ile Lapseki’miz önümüzdeki kış doğal gazı kullanacaktır.

“Üst Yapı Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor”
Alt yapısı tamamlanan sokak ve caddelerimiz de üst yapı kilit parke taş döşeme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İlçe Mezarlığımızı baştan sona kilit parke taş döşeyerek daha modernize ediyoruz. Ayrıca mezarlığımızın ihtiyaçlarından tuvalet ve abdest alma yerleri yapılarak eksikliklerimizi de gideriyoruz, bu yıl kış beklediğimizin aksine uzun sürdüğünden dolayı çevre düzenleme çalışmalarımızı tam olarak gerçekleştiremedik. Buna rağmen ilçemizin muhtelif yerlerine lale dikimi, hercai çiçeği ve çim ekimlerimizi gerçekleştirdik”

“15 Temmuz Şehitler Parkımızın Açılışını Gerçekleştirdik”
Güney Marmara Kalkınma Ajansı ile birlikte çalışmalarını yürütüp projelendirdiğimiz 9300 m2’lik alanımızı atıl durumdan kurtararak, spor aletleri, yürüyüş yolları, amfi tiyatro ve jimnastik spor aletleri yaparak muhteşem bir sosyal alana dönüştürdük.

“Yeni Belediye Hizmet Binamız ve Kültür Merkezimizin Temelini Attık”
Yeni Belediye Hizmet Binamız ve Kültür Merkezimizin Temelini büyük bir katılım ile şölen havasında gerçekleştirdik, inşallah ilçemiz bir sene içerisinde Yeni Belediye Hizmet Binasına ve içerisinde sosyal faaliyetlerimizi gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezine kavuşacaktır. Kültür Merkezimiz, Bovling salonları, cep sinemaları ve konferans salonu ile birlikte Lapseki’mizin adeta çekim merkezi haline gelecektir.

“Beton Santralimiz Faaliyete Başladı”
Belediyemizin Hizmet Grupları bünyesinde kurulan 'Beton Santralimiz' ile Beton üretimine başladı. Allah'ın izni ile çalışmalarımızı sonlandırarak, Belediyemizin gelirlerini artırmak adına Lapseki'mize Beton Santralini kazandırdık. Santralimiz 10 saatte 700 m3 Beton üretecek olup, bölgenin en iyi makinaları ile en kaliteli betonu üretilecektir. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.

“TEDES Binamız Tamamlanarak Hizmete Girdi”
İçerisinde Kent Güvenlik Sistemimizin ve (PTS) Plaka Tanıma Sistemi ve ilçemizin güvenlik kameralarının olacağı binamızın çalışmaları tamamlandı, inşallah sistemimiz Nisan ayı sonunda aktif haline gelecek ve ilçemiz içerisinden geçen karayollarında sıkıntılar azalacaktır. Ayrıca binamızda konuk ağırlama yeri ve toplantı salonu yapılarak binamız farklı bir hizmet alanına dönüştürüldü.

“Kapalı Pazar Yeri Çalışmalarımız Başladı”
İlçemizin eksikliklerinden ve acil ihtiyaçlarından olan kapalı Pazar yeri ile ilgili de meclis üyesi arkadaşlarımız ve belediyemiz ilgili arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yaparak bizlere önerilerini sundular. Şuan da kapalı Pazar yeri ile ilgili alternatif 2 yerimiz var. Vatandaşımız bizlerden nereyi isterse Kapalı Pazar yerimizi oraya yapacağız. İnşallah gelecek ay meclisimizde projemiz ile birlikte sizlere bilgileri aktaracağız.

“Huzur Evi projemizi çizdirdik, çalışmalarına başlıyoruz”
1995 yılında bir vatandaşımız tarafından Lapseki Belediyemize, Gencer Öğrenci Yurdunun karşısında Huzur Evi yapılması şartı ile bir arsa bağışlanmış ve bugüne kadar hiç kimse bir adım atmamış. Biz meclis üyesi arkadaşlarımız ve fen işleri ekibimiz ile birlikte gerekli incelemeleri yaparak proje çalışmalarına başladık ve projemizi tamamladık. Allah’ın izni ile yakında çalışmalarımıza başlayarak Lapseki’mize bir huzur evi kazandıracağız.


“Gençlik Merkezi Çalışmalar Başlıyor”
Eski Kızılay’ın olduğu bina Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kiralanarak yenileme çalışmaları yapılacak ve ardından gençlerimizin ve kadınlarımızın kullanabileceği bir gençlik merkezi haline gelecektir. Ayrıca Eski Kaymakamlık lojmanın bulunduğu alana Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 5 katlı bir bina yapılacak ve içerisinde toplantı salonları, kütüphane ve çalışmaların olacağı 3000 m2 kazandırılacaktır.

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®