Pazar
Az Bulutlu
18°C | 29°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
18°C | 28°C
Salı
Sisli
18°C | 21°C

ODTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERİ İLÇEMİZDE AĞIRLIYORUZ.05.10.2017

''ODTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERİ İLÇEMİZDE AĞIRLIYORUZ''

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Planlama Stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına bu hafta ilçemiz de başladılar.

Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz,''Planlama Stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına bu hafta başlayan öğrencilerimizin Proje ekibinde 10 öğretim elemanı yer almaktadır. Lapseki planlama çalışmalarını 10 değerli öğretim elemanı ve 64 öğrencimiz ile yürüteceklerdir. Ayrıca ikinci dönemde gerçekleştirilecek teknik gezi sırasında yapılan tüm projeler Lapseki'de sergilenecektir.''

ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ela Babalık ise yaptığı açıklamada;'' Proje çalışmaları kapsamında Lapseki'nin 2 kez ziyaret edilmesi planlanmıştır. Birinci teknik gezimiz kapsamında Lapseki'ye dün gelmiş bulunuyoruz ve 6 gün boyunca çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 
Bu teknik gezi sırasında Lapseki kenti ve çevresi, iktisadi, toplumsal, çevresel, kültürel yönleriyle incelenecek; kentin uzun tarihsel ve kültürel birikimi değerlendirilerek dönem boyunca kentin ve çevresinin mekansal gelişme projeleri üzerinde çalışacaktır. İkinci dönemde gerçeklestireceğimiz teknik gezi sırasında yaptığımız tüm projeler Lapseki'de sergilenecektir.

Copyrigt © 2016 Lapseki Belediyesi Resmi İnternet Sitesi ®